MTS Mobilie darbinieki

Decembris 2016
MTS „Mobilie darbinieki” ir ārpusbiroja personāla — tirdzniecības pārstāvju, kurjeru, šoferu, servisa inženieru un daudzu citu — darba organizēšanas rīks.

Sistēma darbojas pēc slepenas noklausīšanās ierīces principa — darbinieks instalē lietotni „Koordinators” vai uzstāda automašīnā īpašu sensoru, kas pārsūta informāciju vadības centram.

Šie dati ļauj attēlot kartē abonenta pašreizējo atrašanās vietu. Turklāt informācijas logā parādās servisa dati: odometra rādījumi, degvielas patēriņš un objekti.

Sistēmā ir iespēja izveidot objektus — tās ir GPS atrašanās vietas. Kad darbinieks parādīsies vai reģistrēsies objekta darbības rādiusā, šī atrašanās vieta tiks atzīmēta viņa profila vēsturē. Tas ir ērti kurjeru darba uzraudzībai — administrators iestata objektus, kuri kurjeriem ir jāapmeklē, savukārt kurjeri uzdevumu izpildes gaitā reģistrējas objektos.

Pēc tā paša principa darbojas apmeklējuma zonas. Var iestatīt rajonu, pilsētu, ielu vai tikai brīvi izvēlētu kvadrātu un saņemt paziņojumu, kad abonents ir ieradies atzīmētajā zonā.

Ir iespēja uzraudzīt abonenta ātrumu, pašreizējo atrašanās vietu, maršrutu, ātrumu, degvielas patēriņu un daudz ko citu.

Grafikā var parādīt vidējā ātruma līniju — tā būs uzskatāmi redzami posmi, kuros šoferis ir pārsniedzis noteikto normu.

Informācija par transportu, darbiniekiem, objektiem un zonām ir attēlota gan kartē, gan tabulas veidā.

Abonentu var būt ļoti daudz. Dažiem uzņēmumiem to ir simtiem. Tos var grupēt un katram veidot pārskatus. Lai optimizētu, mēs izdomājām secīgu abonenta atlases un pārskata sastādīšanas sistēmu. Tas deva iespēju izklāt bloku tieši uz kartes, nepārslogojot interfeisu.

Projektēšana un interfeisa dizains tika izveidots uzņēmumam Mobile Park — ģeogrāfiskās atrašanās vietas un telemātikas pakalpojumu izstrādātājam.